کپسول آتش نشانی مناسب حریق الکتریکی کدام است ؟

برای انتخاب کپسول آتش‌نشانی مناسب برای حریق الکتریکی، باید به نوع دستگاه الکتریکی و نوع حریق وابسته بود و بهتر است با مراجعه به مراکز آتش‌نشانی و مشاوره از افراد متخصص در این زمینه، انتخاب بهترین گزینه را انجام دهید.

کپسول آتش نشانی مناسب حریق الکتریکی کدام است hse فارس تهران

در حریق الکتریکی، منبع اصلی آتش، جریان برق است که باعث ایجاد شعله و انتشار حرارت و دود می‌شود. بنابراین، برای اطفای حریق الکتریکی، از کپسول‌های آتش‌نشانی دی اکسید کربن استفاده می‌شود. این کپسول‌ها با تولید پوشش بین شعله حریق و هوا، اکسیژن را از آتش قطع می‌کنند و با کاهش دما، شعله حریق را خاموش می‌کنند.

تماس با مشاوران ما 09374779303

همچنین، در هنگام انتخاب کپسول آتش‌نشانی برای حریق الکتریکی، باید به دقت دستورالعمل‌های استفاده از آن را مطالعه کنید و در صورت نیاز، با آتش‌نشانان محلی مشورت کنید. همچنین، باید در نظر داشت که کپسول آتش‌نشانی تنها یکی از ابزارهای موجود برای اطفای حریق الکتریکی است و در صورت لزوم باید از ابزارهای دیگری نیز استفاده کرد.

حریق الکتریکی در کدام دسته از انواع حریق ها قرار می گیرد ؟

حریق های الکتریکی در دسته نوع E قرار می گیردند و نشانگر آنها پریز و دوشاخه برقی می باشد. در اطفای حریق های الکتریکی باید ابتدا جریان برق را قطع نمود، سپس برای اطفاء از کپسول مناسب استفاده نمود.

چه نوع کپسول هایی برای حریق الکتریکی مناسب نیست ؟

کپسول های آب و گاز و یا آب و فوم برای این نوع حریق ها خطر ناک هستند، زیرا هنوز جریان برق وجود دارد و احتمال برق گرفتگی فرد وجود خواهد داشت.

تماس با تیم hse فارس برای دریافت بهترین کپسول آتش نشانی محل شما : 09374779303